Chłodziwo jest substancją służącą zmniejszeniu temperatury lub też całkowitemu pozbawieniu ciepła poszczególnego przedmiotu czy elementu. Najpopularniejszym i powszechnie znanym chłodziwem jest płyn chłodniczy, który możemy znaleźć w każdym samochodzie.

 

Nie jest to oczywiście jedyna spośród tego typu substancji, bowiem chłodziwa znajdują zastosowanie także w wielu innych dziedzinach życia, takich jak gospodarka czy mechanika.

Znane jest wiele chłodziw, które, umiejętnie wykorzystywane, stanowią o dobrym utrzymaniu rozmaitych pojazdów, maszyn i sprzętów. Konieczny jest więc wybór odpowiedniego środka chłodzącego, który to będzie wspierać działanie niezbędnych dla nas urządzeń. Wybór odpowiedniego chłodziwa przesądza o skutecznym użytkowaniu i wydajności lub o utracie czasu i pieniędzy podczas eksploatacji.

Nasza firma ma do zaoferowania Państwu rozmaite chłodziwa wykorzystywane przy maszynach obróbkowych CNC. Wszystkie nasze produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują zarówno skuteczność, jak i wysoką jakość. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  • płyny chłodząco-smarujące służące przy obróbce metali nieżelaznych i żelaznych,
  • oleje do gwintowania i nawiercania, które skutecznie zapobiegają mikronierównościom,
  • oleje do obróbki skrawaniem (koncentrat), które korzystnie wpływają na jakość obrabianej powierzchni, przy czym nie pienią się i nie wytrącają osadów,
  • oleje do obróbki wiórowej zwiększające prędkość cięcia obrabiarki oraz wydłuża żywotność narzędzi.

Każdy z dostępnych u nas produktów oferuje rozmaite walory służące zwiększeniu efektywności urządzeń. Stosowanie naszych produktów daje pewność długiej i przynoszącej korzyści pracy Państwa maszyn i urządzeń. Prawidłowe dobranie substancji chłodzącej dodatkowo wspiera proces obróbki, ułatwiając i usprawniając pracę maszyny.

Powrót

O nas

Eurofluid to nowoczesna firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji przemysłowych środków smarnych, stosowanych praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu.