Nasz bogaty asortyment smarów stałych i półpłynnych obejmuje następujące typy:

Smary stałe do zaworów i armatur

Do niezawodnej pracy zaworów i armatur konieczne jest odpowiednie smarowanie. Firma IKV Tribologie opracowała smary specjalnie przystosowane do pracy z określonymi mediami – takimi jak żywność, woda pitna, gaz ziemny czy tlen.

Smary przekładniowe

W sytuacjach, w których konstrukcja przekładni nie jest całkowicie olejoszczelna, środki smarowe muszą wykazywać dodatkowo działanie uszczelniające. Takie właściwości mają oferowane przez nas smary półpłynne. Ich dalsze zalety to absorbowanie nacisku i ochrona przed zużyciem.

Smary do łożysk tocznych i ślizgowych

Istnieje wiele konstrukcji łożysk o różnych geometriach i wielkościach, ale każda z nich wymaga indywidualnego dobrania metody smarowania i rodzaju środka smarowego. Do każdego zastosowania można dobrać indywidualny smar – odporny na niskie lub wysokie temperatury, do pracy przy dużych prędkościach względnych smarowanych części, do pracy w ciężkich warunkach czy też do zastosowań w przemyśle spożywczym.

Smary do układów pneumatycznych

Napędy pneumatyczne muszą uruchamiać się w sposób niezawodny i płynnie pracować. Co więcej, smary do urządzeń pneumatycznych muszą wykazywać wzajemną tolerancję z materiałami uszczelnień. We współpracy z producentami urządzeń pneumatycznych i producentami uszczelnień, firma Klüber Lubrication opracowała specjalne środki smarowe spełniające te wymagania.

Smary do tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne wytwarza się z najrozmaitszych materiałów i stosuje w wielu kombinacjach z innymi materiałami. Środki smarowe muszą skutecznie chronić elementy przed zużyciem, a jednocześnie musi je charakteryzować wzajemna tolerancja ze smarowanym tworzywem.

Smary do styków elektrycznych

Elektryczne kontakty, przełączniki i czujniki wymagają zastosowania smarów o niezmiennie niskiej oporności elektrycznej. Smar musi również chronić powierzchnie styków elektrycznych przed korozją i wytrzymywać wielkie ilości załączeń i rozłączeń. Wymagania te spełniają smary specjalne do styków elektrycznych.

Pobierz katalog

Powrót

O nas

Eurofluid to nowoczesna firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji przemysłowych środków smarnych, stosowanych praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu.