Oleje obróbkowe

 
ZET-CHEMIE GmbH
Oznaczenie artykułuZakres zastosowania
ZET-cut 611Olej uniwersalny do lekkiej i średnio-trudnej obróbki skrawaniem aluminium, stali i metali kolorowych. Produkt jest jasny i przejrzysty jak woda i ma neutralny zapach.
ZET-cut 620Wydajny olej chłodząco-smarujący do wymagającej obróbki skrawaniem stali i jej stopów. Opracowany by tworzyć minimalną ilość mgły.
ZET-cut 630Wysoko zagęszczony olej do obróbki metalu wytwarzający niewielką ilość mgły. Do obróbki skrawaniem, również przy ciągliwo-twardych stopach żelaza i stali do ulepszania cieplnego.
ZET-cut 645 DKOlej do szlifowania o niskiej lepkości i bardzo dobrych właściwościach płukania. Odpowiedni do stopów twardych wszystkich rodzajów stali, metali kolorowych oraz metali lekkich. Znakomite odprowadzanie ciepła i transport wiór.
ZET-cut 668Olej specjalny do honowania stopów żelaza, aluminium i metali kolorowych.
ZET-cut 678Olej do najtrudniejszych operacji wiercenia głębokich otworów. Niewielka ilość mgły olejowej, wchodzi w reakcje z metalami kolorowymi, jego podstawę stanowią wysokorafinowane oleje bazowe.
ZET-cut 683Bardzo mocno zagęszczony olej do obróbki metalu do przeciągania, jak również do wygniatania gwintów wewnętrznych najtrudniej skrawalnych stopów żelaza.
ZET-cut 906Specjalny środek smarny do smarowania minimalnego. Produkt nie zawiera oleju mineralnego. Jego bazę stanowią stabilizowane oleje roślinne. Jako olej do gwintowania odpowiedni również do aluminium i stali.
  
Carl BECHEM GmbH
Oznaczenie artykułuZakres zastosowania
Berucut MQL-A 16Bezwiórowa obróbka plastyczna. Możliwe bardzo małe dozowanie, produkt podlega szybkiej biodegradacji zgodnie z OECD 301.
Berucut MQL-A 20Od łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem. Przeznaczony specjalnie do bezplamowej obróbki czułych stopów aluminium, produkt podlega szybkiej biodegradacji zgodnie z OECD 301 B
Berucut MQL-E 30Od średniociężkiej do ciężkiej obróbki skrawaniem. Nie zawierający oleju mineralnego olej chłodząco-smarujący, produkt podlega biodegradacji zgodnie z OECD 301.
Berucut MQL-E 32Od łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem. Nie zawierający oleju mineralnego olej chłodząco-smarujący produkt podlega szybkiej biodegradacji zgodnie z CEC L-33-A-82.
Berucut RMO 35 ZFPrzeciąganie kręte (zazębienia), piłowanie, gwintowanie. Niska skłonność do parowania.
Berucut RMO 822 LBO-HPrzeciąganie pionowe (wewnętrzno-zewnętrzne profile). Wysokowydajny, olej o niskiej lepkości o bardzo dobrych właściwościach wypłukujących i przenoszących obciążenia.
Berucut RMO TC 18 PackagePrzeciąganie pionowe (tory kulkowe). Pakiet dodatków o niskiej lepkości do kombinacji np. z Berucut RMO TC 22
Berucut SCO 10Wszystkie operacje szlifowania. Dobre właściwości chłodzące, doskonałe płukanie tarczy szlifierskich, bardzo dobre wypłukiwanie zanieczyszczeń.
Berucut SCO 232 HCOd łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem. Niezwykle niska skłonność do parowania poprzez wysoką temperaturę zapłonu.
Berucut SCO 232 MPOd łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem – nadaje się również do hydrauliki. Niezwykle niska skłonność do parowania poprzez wysoką temperaturę zapłonu.
Berucut SCO 310Od łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem jak toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie boków zębów, głębokie wiercenie. Wysokie właściwości wynoszące i spłukujące, wysokie prędkości cięcia przy długiej trwałości narzędzi.
Berucut SCO 322Od łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem jak toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie boków zębów, głębokie wiercenie. Znikome powstawanie mgły olejowej, skutecznie zminimalizowane tworzenie się narostów.
Berucut SCO 322 HCOd łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem jak toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie boków zębów, głębokie wiercenie. Znikome powstawanie mgły olejowej, skutecznie zminimalizowane tworzenie się narostów.
Berucut SCO 322 HCOd łatwej do średniociężkiej obróbki skrawaniem jak toczenie, wiercenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie boków zębów, głębokie wiercenie. Znikome powstawanie mgły olejowej, skutecznie zminimalizowane tworzenie się narostów.
Berucut SCO 35 PCToczenie, frezowanie, wiercenie, rozwiercanie otworów, gwintowanie, ścieranie, tłoczenie gięcie, bębnowanie. Olej chłodząco-smarujący, nie zawierający oleju mineralnego i dobrze tolerujący poliwęglany.
Berucut SCO 446 ECOToczenie, frezowanie, wiercenie, rozwiercanie otworów, gwintowanie, ścieranie, tłoczenie gięcie, bębnowanie. Wysokowydajny olejchłodząco-smarujący, nie zawierający oleju mineralnego, na bazie szybko biodegradowalnych olei bazowych zgodnie z OECD 301.
Berucut SFO 205Honowanie i szlifowanie. Osiąganie doskonałych jakości powierzchni, długa trwałość narzędzi.
Berucut SFO 7 HCSzlifowanie i cięcie stali i metali twardych. Niska skłonność do parowanie, bardzo dobre wynoszenie zanieczyszczeń.
Berucut TBO 315Przeznaczony do następujących operacji głębokiego wiercenia: ejektorowe, lufowe, kręte, BTA-wiercenie jak również łuskanie, dogniatanie, wykańczanie dogniataniem. Przeznaczony do stali, o wytrzymałości na rozciąganie do 800 N/mm2, możliwość bezproblemowego wiercenia poprzecznego.
Berucut TBO 422Przeznaczony do następujących operacji głębokiego wiercenia: ejektorowe, lufowe, kręte, BTA-wiercenie jak również do przeciągania i gwintowania. Przeznaczony do stali, aluminium, stopów niklu o wytrzymałości na rozciąganie do 800 N/mm2.
Berucut TBO 615Najcięższe operacje obróbki skrawaniem takie jak: głębokie wiercenie, przeciąganie i gwintowanie. Przeznaczony do stali, stopów niklu o wytrzymałości na rozciąganie do 1300 N/mm2
Berucut TBO 622Najcięższe operacje obróbki skrawaniem takie jak: głębokie wiercenie, przeciąganie i gwintowanie. Przeznaczony do stali, stopów niklu o wytrzymałości na rozciąganie do 1300 N/mm2.
Beruform 5022 HYWielofunkcyjny/ uniwersalny olej stosowany zarówno jako olej hydrauliczny jak i olej chłodząco-smarujący lub obiegowy. Bardzo dobra zgodność uszczelniająca, dobre zachowanie piany, wysoka wartość w teście FZG (>12), zawiera olej mineralny.
Beruform 5032 HYWielofunkcyjny/ uniwersalny olej stosowany zarówno jako olej hydrauliczny jak i olej chłodząco-smarujący lub obiegowy. Właściwości takie jak Beruform 5022 HY, jednak o wyższej lepkości.
Beruform 5046 HYWielofunkcyjny/ uniwersalny olej stosowany zarówno jako olej hydrauliczny jak i olej chłodząco-smarujący lub obiegowy. Właściwości takie jak Beruform 5022 HY, jednak o wyższej lepkości.
Powrót

O nas

Eurofluid to nowoczesna firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji przemysłowych środków smarnych, stosowanych praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu.